• همایش رضایت مندی مشتری سال 1396
    همایش رضایت مندی مشتری سال 1396
  • روزنامه کارآفرین تفاهم
    روزنامه کارآفرین تفاهم
14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ولی الله شجاع پوریان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در نخستین نشست کمیسیون کارآفرینی شهرداری تهران گفت: خشنودیم که در جمع افراد موفق دارای برندهای برتر در رشته های مختلف و تلاشگر در عرصه کارآفرینی و رونق اقتصادی کشور می توانیم از تجربیات آنان استفاده کنیم.

وی ضمن قدردانی از حقانی برای برگزاری این نشست مهم اظهار داشت: ظرفیت ها و فرصت های زیادی در شهرداری تهران وجود دارد و کارآفرینان برتر نیز در حوزه های تخصصی خود دارای پتانسیل ها و تجارب غنی هستند که پیوند، اتصال و همکاری این دو بخش می تواند به تولید ایده ها، افکار و فعالیت های جدید منجر شود تا هم از توسعه فعالیت در حوزه کسب و کار و هم از تحقق مشارکت اجتماعی در جامعه بهره ببریم.

شجاع پوریان با تاکید بر ضرورت تعریف زمینه های مشترک همکاری میان کارآفرینان برتر و شهرداری تهران گفت: از صاحبان تجربه، حرفه و دانش رشته های مختلف که در ایجاد برند و گسترش تولیدات بومی اقتصادی موفق بوده اند دعوت به همکاری کرده ایم تا با پیوند و اتصال با شهرداری تهران زمینه های رونق اقتصادی و کسب و کار بویژه در کلانشهر تهران فراهم شود.

وی با بیان اینکه در دوره گذشته شهرداری شاید پرداختن عملیاتی به حوزه کارآفرینی احساس نمی شد، افزود: مدیریت شهری در دوره جدید با رویکردهای مدنظر بنا دارد ضمن بکارگیری نگاه اصلاحی و اندیشه توسعه ای به برنامه های کلان کشوری توجه به سرمایه و منابع انسانی ارزشمند را در مقیاس شهری را مدنظر قرار داده و برنامه های مشارکتی را با آنان به منصه ظهور برساند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، منابع انسانی را سرمایه اجتماعی کشور دانست و گفت: هر اندازه سرمایه اجتماعی کشور تکریم و از ظرفیت های آنان استفاده شود به توسعه پایدار کشور کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد: کارآفرینان برتر که کمک به رونق اقتصادی کشور می کنند دارای دغدغه و دردمندی اجتماعی هستند و فصل مشترک همه ما انسانیت و کمک به همنوعان است که باید به بهترین شیوه آن را اجرا کنیم.

شجاع پوریان با اعلام تشکیل دبیرخانه کمیسیون کارآفرینی شهرداری تهران گفت: کارگروه ها و کمیته های تخصصی برای بررسی نوع همکاری ها، موانع، پیشنهادات و انتظارات به ویژه برای کاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی می شود.

وی، سازمان خدمات اجتماعی را متولی توانمندسازی، کارآفرینی و کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه شهرداری تهران دانست و اظهار امیدواری کرد که تشکیل این کمیسیون دستاوردهای قابل توجهی برای شهر، کشور و همنوعانمان داشته باشد.  

 

حقانی: شهرداری تهران در ایجاد کارآفرینی تسهیل گر است نه متولی

محمد حقانی مشاور عالی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز به عنوان بانی این نشست، تشکیل کمیسیون کارآفرینی شهرداری تهران با حضور برترین کارآفرینان و بهترین تولیدکنندگان کشوری را در راستای رفع مشکلات آنان برای کمک به رونق اقتصادی و همچنین اجرای طرح ها و ایده های جدید مشترک با شهرداری تهران برای توسعه کسب و کار در پایتخت عنوان کرد.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی خاطرنشان ساخت: وقتی در شهر اعتیاد، کارتن خوابی، بساط گستری، تکدی گری و مشاغل کاذب وجود دارد نمی توانیم بگوییم موفق هستیم و همه باید برای رفع نارسایی ها و تنگناها تلاش کنیم.

حقانی تصریح کرد: بخش عمده ای از مشکلات کنونی ناشی از عدم مدیریت است که در کلانشهر تهران با بیش از 12 میلیون نفر جمعیت ساکن، ما را با انبوهی از مشکلات مختلف دست به گریبان کرده است. بنابراین باید تمامی دلسوزان نظام، مدیران خوب شهر و کشور وارد عرصه شوند تا حدی از بار مشکلات کاهش یابد.

وی بیکاری را از مهمترین معضلات کلانشهر های کشور و تهران دانست و افزود: این دیدگاه ناصحیح مبتنی بر اقتصادهای ناپایدار و اقتصاد متکی به نفت در کشور و تراکم فروشی در شهر ما به جایی رسانده که شهروندان حاضر به ایجاد کسب و کار و شغل برای خود نیستند و باید با حمایت از کسب و کارهای بزرگ و کوچک و بسترسازی های لازم در اصلاح این دیدگاه و تشویق مردم برای کمک به رونق اقتصادی بکوشیم.

مشاورعالی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران یادآور شد: اقتصاد شهر که مدیریت شهری متولی آن است بر ایجاد نظام اشتغال و کارآفرینی و کسب و کار جدید متکی است و تا زمانی که مردم دغدغه ورود به این عرصه را نداشته باشند نمی توانیم شعار "شهر زیست پذیر شهروند مشارکت پذیر" را محقق کنیم.

وی تاکید کرد: شهرداری تهران بناندارد متولی کارآفرینی در شهر باشد بلکه می خواهد به عنوان تسهیل گر، در ایجاد کارآفرینی و خوداشتغالی مردم به ویژه جوانان وارد عرصه شود و در این زمینه از ایده ها و پیشنهادات کارآفرینان برتر و موفق اقتصادی بهره می گیرد.

 

نعمتی: لایحه بهبود فضای کسب و کار در تهران در حال تدوین است

اكبر نعمتى سرپرست سازمان خدمات اجتماعي شهردارى تهران نیز با اشاره به فعالیت های این سازمان در حوزه های مختلف کارآفرینی و آسیب های اجتماعی گفت: شهرداری تهران 18 مرکز پرتو در اختیار دارد که با کمک انجیوها راه اندازی کرده و  مهارت های لازم را به کودکان کار می آموزد.

با اعلام اینکه بر اساس برنامه دوم مصوب شورای شهر و برنامه سوم که مقدمات آن تهیه شده و همچنین بر اساس مصوبه سوم، وظیفه و تکلیف مشخصی به شهرداری تهران سپرده شده و در این راستا شورای کارآفرینی شهر تهران با مسئولیت مستقیم شهردار تهران، معاون اجتماعی شهردار و رییس سازمان خدمات اجتماعی تشکیل شده است و هم اکنون شورای سیاستگذاری کارآفرینی شهرداری تهران در حال تدوین لایحه بهبود فضای کسب و کار در پایتخت است. 

در ادامه، رمضان لطفی معاون توانمندسازی و کارآفرینی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران نیز توانمندسازی افراد آسیب پذیر و  در معرض آسیب را بر اساس مصوبه شورای شهر در اولویت کارآفرینی اجتماعی دانست و افزود: حمایت از اقتصاد و شرکت های دانش بنیان و افراد کارآفرین از طریق تسهیلگری ماموریت شهرداری تهران در زمینه کمک به رونق اقتصادی است.

وی ایجاد 7 مرکز مشاوره شغلی و هدایت کسب و کار، 6 مرکز رشد و فناوری های نوین شهری در سطح مناطق را از جمله اقدامات سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در زمینه حمایت از کارآفرینی عنوان کرد و گفت: ما به دنبال تسهیل گری و ایجاد شهری نوآور و خلاق هستیم که امیدواریم با هم اندیشی کارآفرینان برتر و استفاده از راهکارهای متخصصین امر ضمن ترویج دانش، فناوری های نوین و مهارت، جریان سازی کارآفرینی را از محلات و مناطق آغاز کنیم.

 

اعلام آمادگی کارآفرینان برتر برای کمک به مدیریت شهری

در ادامه این نشست کارآفرینان برتر و دارندگان برندهای موفق اقتصادی و اجتماعی ضمن بیان دغدغه ها و مسائل مختلف این حوزه، ایده ها و راهکارهای خود را برای رونق کسب و کارهای بنگاه های کوچک اقتصادی مطرح کردند.

کارآفرینان برتر ضمن اعلام آمادگی خود برای کمک به مدیریت شهری در عرصه رونق کسب و کار در پایتخت، خواهان حمایت شهرداری تهران در کاهش بار مشکلات پیش روی تولیدکنندگان کارآفرینان و تسهیل گری در این زمینه شدند.

در پایان این نشست ضمن تاکید بر استمرار این جلسات، مقرر شد انجیو یا ستاد کارآفرینی شهرداری تهران تشکیل شود تا فارغ از بورکراسی اداری بتواند با بهره گیری از ایده های برتر و تجارب موفق در زمینه تسهیل گری برای رونق کسب و کار در کلانشهر تهران و کاهش معضل بیکاری گام بردارد.

منبع : http://farhangi.tehran.ir/default.aspx?tabid=690&ArticleId=100137

 

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟

امروز 3

دیروز 11

هفته 54

ماه 161

کل 90866

کلیه حقوق این سایت محفوظ است. طراحی وب سایت توسط : دیاکو

بالا
پایین